Railnet

Počet zobrazených článkov: 7 (z celkom 7 nájdených)

Kráľovstvo železníc Praha

Koľajiská | Erik Drazdak, 13. 09. 2010 (11798 zhliadnutí)

Posledný augustový víkend som sa vybral s rodinkou na predĺžený víkend do Prahy. A keďže sme mali z časti nepriaznivé počasie, tak som sa so synátorom vybral na návštevu do Kráľovsta železníc.

Na návšteve v Pezinku

Koľajiská | Marian , 06. 03. 2009 (10501 zhliadnutí)
kolajiskoKedysi dávno, keď som ešte chodil v Pezinku do základnej školy, v mojom okolí sa nachádzali asi štyria rovnako postihnutý TT-čkom, ako ja. Navzájom sme si menili a odpredávali modely, alebo sme sa dohodli a ktosi z nás zašiel do Bratislavy na „hromadný“ nákup modelov pre nás všetkých. Teraz, keď občas zavítam do môjho (takmer rodiska) sa veľmi rád zastavím u spolumodelára, ktorému to nadšenie pre TT vydržalo rovnako, ako mne dodnes.

Tvarované murivo

Koľajiská | Marian , 14. 05. 2006 (16775 zhliadnutí)

Pri stavbe krajiny na modelovom (modulovom) koľajisku občas potrebujeme murivo, alebo cestu urobiť do oblúku.

Ako sa stávam modelárom ...

Koľajiská | Daniel Martanovič, 28. 09. 2004 (17655 zhliadnutí)

Alebo voľné pokračovanie toho ako som sa nestal modelárom, či som sa z toho poučil a čo z toho bude asi ďalej.

Celé to vypuklo znova, keď mi manželka kúpila na narodeniny TT starter set. Mysliac si, že asi nebudem chodiť do krčmy ... ako keby som aj chodil :) A práve naopak ...

O tom, ako sa moj syn (ne)stáva modelárom

Koľajiská | Daniel Martanovič, 05. 05. 2004 (10142 zhliadnutí)

Môj syn bude mať 2 roky a začína byť postihnutý rovnako ako ja. Joj ten sa mi ale podobá:) Na dalších pár fotografiách Vám chcem ukázať ako sa dajú stavať vláčiky aj z drevených častí, ktoré dostanete napríklad v T..... (žiadna reklama).

Ako som sa nestal modelárom (1)

Koľajiská | Daniel Martanovič, 26. 04. 2004 (13715 zhliadnutí)

Takže, keď som mal asi 6 rokov, dostal som v papierovej modrej krabici BTTB starter set s jednou umelohmotnou elektrickou lokomotívou s umelohmotnými zberačmi a troma vozňami. Bola to celkom >cool< hračka. Počas nasledujúcich rokov som postavil všeličo na ploche 140x80cm teda na ploche, ktorá sa mi zmestila pod posteľ. A to všeličo ma prenasleduje až do dnes. Teda, nech som sa snažil v minulosti ako som chcel, vždy to nebolo to čo som chcel.

Reportáž o modelovom koľajisku

Koľajiská | Jozef Kiss, 05. 04. 2003 (21567 zhliadnutí)

Bol som na návšteve u jedného modelára a videl som veci veľmi zaujímavé. Jeho heslom bolo: Všetko okrem koľajníc, kolies a motorčekov som si vyrobil sám. obrázky