Railnet

Ako som riešil ACK detektor k MINIBOXu

Elektronika | Daniel Martanovič, 18. 04. 2007 (6808 zhliadnutí)

Ak máte verziu MINIBOxu bez vnútorného ACK (asi áno, lebo verzia ALL-IN-ONE sa ešte len testuje) - máte asi podobnú skúsenosť ako ja. Hlavne keď sa testuje nastavenie mašín, je nutné neustále cvičiť s konektormi - čo nie je veľmi pohodlné. Preto som riešil "bypass"...

Samozrejme, že táto myšlienka má trápila hneď od začiatku, ale k realizácii som sa dostal až po úspešnej úprave môjho kolegu. Teda môžete sa inšpirovať aj na jeho stránke.

Ja som snažil tento problém vyriešiť jednoduchšie. Aj keď moje zapojenie nie je úplne kóšer (lebo nevypínam nepotrebné zariadenia, t.j. keď sa programujú dekódery je lepšie mať odpojený FRED a opačne, keď beží prevádzka, nemal by byť pripojený ACK). Ale zatiaľ som nemal problém, lebo za prevádzky nieje na výstupe ACK nič pripojené a teda komparátor nemá čo odmerať a teda nie je čo poslať do zbernice :) A problém s ovplyvňovaním zbernice FRED-om počas programovania som tiež nezachytil.

Teda: Vložil som do krabičky ACK detektor, primontoval dvojpolohový dvojpólový prepínač, ktorý zabezpečí prepnutie výstupného konektoru buď na výstup ACK, alebo bypassom priamo na vstup ACK, kde je pripojený už MINIBOX. Výstupný konektor som prilepil tavným lepidlom. POZOR!!! Pred prilepením je vhodné sa presvedčiť, či pôjde vložiť doň jeho proti kus.

Váš

DanoM


 

ACK detektor ako som ho dostal

 

Krabičku je možné zakúpiť v GME.

 

Pôjde to?... Skúška pred finalizáciou.

 

Hotovo... Vo vnútri...

 

Hotovo... Z vonku...

 

Pracovná atmosféra.

 

Aké jednoduché, čo?

 

Neverím vlastným očiam...
[Akt. známka: 0,40 / Počet hlasov: 5] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár