Railnet

Počet zobrazených článkov: 13 (z celkom 13 nájdených)

2 % z Vašich daní

Informácie | Marian , 22. 03. 2010 (4258 zhliadnutí)

Ako po dva pradchádzajúce roky, aj teraz si Vás dovoľujeme osloviť so žiadosťou o 2% z Vašich daní.

Railnet má ďalšie dieťa

Informácie | Jozef Kiss, 30. 03. 2009

Railnet má dnes niekoľko „dospelých“ detí, sú to klubové stránky klubov z Bojníc, Žiliny a Košíc, potom je to "Klub ochrany technických pamiatok" a napokon  Železnica.railnet. Chcem vám predstaviť ďalšie dieťa: techno.railnet.sk. Rozhodol som sa oddeliť niektoré témy od „mainstream“. My modelári okrem toho, že modelujeme, často používame rôzne technológie, ktoré zdanlivo nesúvisia so železničným modelárstvom, ale napriek tomu nám pomáhajú v našom hobby. Nové stránky už nie sú celkom „novonarodené“, nejaký čas už prispievam a skúšam „nové“ technológie napríklad publikovania. Používam voľne použíteľný nástroj Wordpress s rôznymi doplnkami.

Dovolím si teda pozvať vás na krátku návštevu: techno.railnet.sk

Súťaže pre malých aj veľkých

Informácie | Marian , 11. 06. 2008 (4647 zhliadnutí)

Tento rok si pripomíname významné železničné jubileum 160 rokov od príchodu prvého parného rušňa na územie Slovenska a Klub ochrany technických pamiatok a BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti vyhlasuje od 1.6.2008 do 31.12.2008:

Návšteva susedov, alebo múzeum pre ľudí…

06. 03. 2008

strojAk budete mať niekedy záujem navštíviť technické múzeum, v ktorom sa nebudú Vaše deti nudiť, skúste toto:

Návšteva susedov, alebo múzeum pre ľudí……

Správa | Komentáre1 komentár

Ako sme do Podbrezovej pre býčka išli…...

18. 10. 2007

O tom, ako sa dostávali budúce exponáty do Múzejného a dokumentačného centra železníc si môžete prečítať v príspevku Pala Kukučíka a Dušana Kela:
Ako sme do Podbrezovej pre býčka išli…

 


STARÉ FABRIKY – NOVÉ MESTÁ

11. 10. 2007

O skúsenostiach našich susedov, ako zachovať a nájsť využitie pre industriálnu pamiatkovú architektúru si môžete prečítať v príspevku Kataríny Javorskej:
STARÉ FABRIKY – NOVÉ MESTÁ

 


Výzva k spolupráci pri záchrane industriálu

04. 10. 2007

Nedávno sme dostali list od Pamiatkového úradu SR, ktorým nás vyzývajú k spolupráci pri vyhľadávaní objektov/areálov, ktoré sú historicky cenné natoľko, že je potrebné riešiť ich ochranu zápisom do Ústredného zoznamu pamiatkového fondu SR. Myslíme si, že takáto výzva sa neodmieta a týmto má verejnosť možnosť v hodine dvanástej podporiť túto myšlienku.

Viac si o tejto zaujímavej akcii prečítate na stránkach Klubu ochrany technických pamiatok v príspevku:

 

VÝZVA NA VYTIPOVANIE INDUSTRIÁLNYCH BUDOV / AREÁLOV NA VYHLÁSENIE ZA NÁRODNÉ KULTÚRNE PAMIATKY

 


Novinky na Railnete

10. 09. 2007

Možno ste si už všimli, že v pravom rohu pribudli odkazy na nové partnerské stránky, ktoré vznikli pod „dáždnikom“ Railnet-u. Dôvodom pre vznik týchto stránok bolo posilnenie „značiek“ a osamostatnenie klubových zoskupení, ktoré doteraz publikovali spolu na Railnet-e. Nejde o žiadny rozkol medzi nami, skôr naopak. Postupom času sme si totiž uvedomili, že niektoré príspevky sa ako keby na Railnet nehodia, lebo sa vymykajú z doterajšieho zamerania stránky (napríklad príspevky o záchrane technických pamiatok). Okrem toho sme si povedali, že by bolo dobré, keby každý modelársky klub, či združenie na Slovensku malo vlastnú webovskú stránku a tak sme ponúkli hosťovanie u nás aj ďalším klubom. Zatiaľ tu nájdete KMŽ Hôrky, ale dúfame, že sa onedlho pridajú aj iní. Našim cieľom je pomoc pri zviditeľňovaní všetkých modelárskych zoskupení. Modelárskych klubov je na Slovensku ako šafránu a ešte aj o nich verejnosť ani nevie... Rovnako sme sa rozhodli pridať RAILNET Wikipédiu ako databázový systém a výzvu pre všetkých, ktorí majú chuť niečo napísať o svojich pokusoch, skúsenostiach a postrehoch... A čo stránky Railnet? Nezaniknú? Nie, rovnako, ako doteraz budú prinášať návody, novinky, postrehy a k tomu pribudnú odkazy na novinky na partnerských stránkach.

Správa | Komentáre6 komentárov

Ochrana a využitie (nielen) železničných technických pamiatok.

Informácie | Marian , 01. 05. 2007 (10901 zhliadnutí)
Zamyslenie nad súčasným stavom prezentácie (interpretácie) technických pamiatok

Prišiel čas, keď častejšie vyrážame za poznaním a objavujeme doteraz nevidené pamiatky. S radosťou objavujeme čo všetko sa v múzeách zachovalo... Skúsme sa zamyslieť a pouvažovať, čo nám ponúkajú múzejné a iné inštitúcie v oblasti technických (a nielen železničných) pamiatok a hlavne akým spôsobom nám interpretujú technický um a fortieľ našich predkov.

Railweb sa presťahoval !

18. 10. 2006

Po dlhom ošívaní sme sa rozhodli mať pre tieto stránky vlastnú doménu. Keďže doména RAILWEB.sk je už obsadená, a majiteľ nejavil ochotu nám ju prepustiť, vypísali sme konkurz na nový názov domény. (ne)vyhral Zdeno J. zo Žiliny. /*


Štátna ochrana hnuteľných pamiatok na ČHŽ

Informácie | Marian , 14. 11. 2005 (23964 zhliadnutí)

Od dopisovateľa Mariána Paulíniho:

V sobotu a v nedeľu odvysielala TA3 v rámci Regiónov reportáž o Čiernohronskej železničke (záznam je na www.ta3.com). V tejto reportáži tvrdí riaditeľ železničky Ing. Aleš Bílek, ...

Návšteva u výrobcu modelových električiek

Informácie | Jozef Kiss, 05. 06. 2004 (6499 zhliadnutí)

Straßenbahnmodelle, Eisenbahnmodelle, Werkzeugbau und Konstruktionsbüro Leopold Halling Ges.m.b.H.

Depo Paks

Informácie | Jozef Kiss, 27. 01. 2004 (6945 zhliadnutí)

Raz dávno som zablúdil do blízkosti maďarskej atomky