Railnet

Rok 2022 na H0 modulovke - Časť 1.

Čo bolo | Juraj Karabínoš, 06. 12. 2022 (1104 zhliadnutí)

Zimné garážové jazdenia

 Zimné obdobie sme rovnako ako predošlé dva roky využili na stavbu malého layoutu v „Garáži“ a následné príležitostné jazdenia. Začiatok roka 2022 sa niesol ešte v znamení protipandemických opatrení, takže aj naše stretnutia sme organizovali v menších skupinkách.

 

Oproti predošlému roku, sme layout pozmenili a miesto oválu s 2 stanicami (Bratislava Filiálka a Istebné) sme tento krát postavili layout v tvare U, kde trať viedla z Bratislavy Filiálky cez zastávku Modra do stanice Studený Potok, ktorá miesto odbočenia trate bola premiérovo využitá ako odbočka do vlečiek Jurajov Dvor.  Vlečky síce ešte nie sú plne dokončené ale trať už je zjazdná a ovládací pult funguje, takže zapojenie do layoutu v kombinácii s možnosťou obehu súpravy v Studenom Potoku, obohatili jazdenie o možnosti vyhrať sa s posunom.

Takýto malý layout samozrejme nedovoľoval jazdenie podľa grafikonu ale využili sme ho na príjemné pohranie sa s posunom, prebehnutie rôznych súprav, ktoré mesiace odpočívali v skriniach ako aj odskúšanie nových modulov a prácu na nich. Zimné stretnutia nám pomohli udržať sa v kontakte aj počas pandémie, či nadviazať bližší kontakt s chalanmi z modelárskeho krúžku, ktorí sa už medzičasom pustili do stavby prvých fremo modulov. Popri jazdení bol priestor aj na rôzne debaty a samozrejme nás stretnutia v garáži namlsali na ďalšie veľké stretnutia s jazdením podľa grafikonu a o tých už čoskoro v ďalších pokračovaniach.

Nasledujúca krátka galéria zobrazuje momentky z niekoľkých jazdení  ako aj celkový pohľad na layout, či prácu na nových moduloch. Bohužiaľ kvalita fotiek je negatívne ovplyvnená slabším osvetlením priestoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokračovanie nabudúce .....

Juraj Karabínoš

 

 

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasov: 6] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár