Railnet

Článok na Sobotu: Príbeh jednej modelárskej skrine

Modelovanie | Daniel Martanovič, 16. 08. 2008 (12595 zhliadnutí)
Už som mala v sebe vlakodrom, moduly a teraz hostím okrem iného aj modelársky kútik....
Alebo nie vždy potrebujeme na modelárčenie veľa priestoru, hlavne že je náš a dá sa ľahko upratať - napríklad zavretím dverí skrine. Týmto článkom Vás chcem inšpirovať - najmä tých frflošov, čo nemajú priestor - že je možné ľahko a rýchlo si urobiť "svoj" vlastný priestor a nikomu nezavadzať.
Áno, celý problém, ktorý som riešil bolo, že moja milovaná manželka ma zo spálne, kde mám svoj kútik v noci vyhadzovala - s tým lepidlom mi tu smrdieť nebudeš a podobne. Apropo, ešte po poriadku: v spálni som sa ocitol s modelárčením preto, lebo z pracovne na vytlačil môj mladý. Teraz, keď manželka čaká naše druhé dieťa a mladý sa spýtal: "A kde budeme skladovať TO decko?", manželka poznamenala, že zatiaľ v spálni a tatu zavrieme do skrine :( Je milá, že?

Skriňa? Prečo nie. Ale potrebujem svetlo a Tú, ktorá je mimo všetkých spacích oblastí nášho bytu - teda ostala len jedna, ale tá najlepšia voľba. Vláčiková skriňa v kuchyňo-obývačke.

Úprava bola veľmi rýchla a bez problémová, tak ako keď som robil jej úpravu z vlakodromového využitia na uloženie modulov - popis v článku Kam uložiť moduly. Ak sa to niekomu zdá zložité tak, si stačí len napísať zoznam a ide sa:
  1. Rosnička - umelohmotné trojuholníčky + 16mm skrutky do dreva
  2. Hornbach - narezať potrebné dosky z drevotriesky + páska na olepenie (skôr ožehlenie) hrán
  3. Baumax - svetlo pre kuchynské linky - biele (teplota farby 8500K)
  4. Ikea - Šuplíky + Elektrická rozvodka + Stolová lampa s otočným svetlom
Doma som odskrutkoval posledné dve poličky, opáskoval potrebné hrany a naskrutkoval nové poličky podľa návrhu (aby sa mi zmestili IKEA šuplíky).

Súčasná verzia skrine už aj s dverami a pracovným kútom:

Predchádzajúca verzia len s modulmi a bez dverí, zdroj fotografií:

Prvotná verzia s vlakodromom, zdroj fotografií:


Takže? Nemáte kde modelovať? To je výhovorka na lenivosť. Vezmite si papier a ceruzku a akúkoľvek stavanú skriňu si viete teraz postaviť alebo upraviť. Ak nie - napíšte, poradím.

Váš

DanoM
[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasov: 4] -      + 

Pridať nový komentár

zdeno 17.08.2008 12:04:25

super, skoda jen ze h0 je tak nespratna. to by chtelo skrine dve nebo i tri. --- jinak co delam v elsikoru, tak hodne posloucham, co a jak lidi delaji. od zaveseneho, polozaveseneho, pantoveho, polopantoveho, sklapeciho, prikryvaciho a moduloveho kolejiste je napadu mezi lidmi dost. takove stesti jako mam ja a par lidi, co poznam,teda vlastni mistnost,to je pro vetsinu lidi nedosazitelnym snem. pokracuj dale, inspirace neni nikdy dost. ahojz

Reagovať

jaroslav 17.08.2008 13:55:39

tiež robím moduly v tt a skladovanie som už mal vopred vymyslené tiež v nejakej "skrinke". moja predstava bola si dať spraviť nejakú komodu na mieru pre mašinky. a táto reportáž mi naznačila že komoda je zbytočná a lepšie bude skriňa a prečo ? lebo mi tam vojde viac modulov a ešte aj náradie k tomu a materiál ako koľaje posypy atd dakujem autorovi za článok:-) z pozdravom jarof

Reagovať

Pridať nový komentár