Railnet

Kam uložiť moduly

Moduly | Daniel Martanovič, 07. 03. 2007 (10728 zhliadnutí)
Moduly sú celkom fajn, majú len jednu chybu. Strašne rýchlo sa rozmnožujú. Keď som už mal 6,5m modulov začal som mať problémy s uložiskom. A v tom prišla úžasná myšlienka. Využiť skriňu po vlakodrome.
Skriňa má rozmery 240x110cm a je vyrobená z bukasového masívu - drevotriesky, namieru profi firmou ako atyp počas zariaďovanie obyvačko-kuchyne. Po súčasných stolárskych skúsenostiach z úpravy skrine pre uloženie modulov, môžem povedať, že by som ju zvládol postaviť aj sám z narezaných dieľov dosky. Narezanie dosky a jej zakúpenie je možné napríklad v Hornbachu alebo Baumaxe.

Tak som urobil aj v prípade doplňujúcich poličiek. Dosky o rozmeroch 1080x575mm mi ochotne narezali a predali aj olepovaciu pásku. Na začiatku som mal trochu stres s nalepením pásky, ale je to jednoduchšie ako som si myslel. Stačí na to rozohriať žehličku na stupeň BAVLNA a pomaly a pomalšie prižehliť pásku na okraj dosky. To je všetko :). Keď ochladne stačí olámať konce a čo pretŕča po okrajoch orezať orezávacím nožom. Ale pozór. Lepšie výsledky dosiahnete použitím druhej tupej strany. Nakoniec som premýšlaľ ako poličky pripevniť do skrine. Klasické položenie na "niečo", mi nepripadalo ako robustné riešenie. A tak pri náhodnom pohľade do stavanej skrine v predsieni na jej konštrukciu a návšteve predajne Rosnička (kde som si kúpil nohy na moduly) som objavil čo potrebujem. Umelohmotný trojuholníček (2,50 SKK za kus). Keď to udrží všetky veci v stavanej skrini - určite to bude dobré aj pre moduly. Vyrábajú sa rôznej veľkosti a farby. Stačí si vybrať.

Príjme stolárčenie

Váš

DanoM


Pohľad na hotovú skriňu

Detail uchytenia poličky

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasov: 1] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár