Railnet

Hľadanie Hanušovického depa - alebo ako ma veľký Google nachytal.

Stanice | Daniel Martanovič, 31. 08. 2010 (9166 zhliadnutí)

Ako som už spomínal, moje korene sú z polovice Moravké a teda občas zavítam za svojou "tetičkou a strýcem" do Jeseníkov. Najkratšia cesta z BA autom je cez Brno, Olomouc a okolo Šumperka. Práve preto aby som si cestou aj "oddýchol" sa zastavím niekde kde je to zaujímavé. Tento krát som si vybral depo v meste Hanušovice.

 

Ako ste už mohli zistiť pri svojej príprave na potulky používam aplikáciu GoogleEarth. Čo je skoro to isté ako webová známa lokalita maps.google.com, len ďalšie možnosti ako napríklad meranie vzdialeností, čo sa mi veľmi hodí keď meriam dĺžku koľají (čoho iného). 

Podľa GoogleEarth som videl toto:

 
Kliknutím na obrázok sa zväčší.

Áno, obrázok odfotený podľa dole uvedenej dátumomiery 4. Marca 2004. Ale keďže som nepoznal linku http://album.mfuhrer.net/hannsdorf/, ale len obrázok zo stránky Letohradského železničného klubu, išiel som skoro ako na hotové. 

O to väčšie prekvapenie bolo keď som tam prišiel a uvidel toto:

O to väčší šok som zažil, keď som chcel ísť si uchovať aspoň ten horný letecký sníkom z GoogleEarth a po zadaní lokácie na mňa vybehol tento:


Kliknutím na obrázok sa zväčší.

O čo som bol potom spokojnejší, keď som zistil, že páni a dámy z Google zaradili do aplikácie aj funkciu prezerania historických snímok. T.j. cez "časový posúvač", ktorý je na tu uverejnených snímkach vidieť vľavo hore.

Je veľká škoda, že ďalšie depo je preč.  

Snáď sa uchovalo viac historických fotografií ako sa mi zatiaľ podarilo nájsť.

Váš smútiaci

DanoM

[Akt. známka: 0,08 / Počet hlasov: 12] -      + 

Pridať nový komentár

Alešt 11.11.2012 01:03:57

Plánek depa

Pěkný stránka a dokumentace. Neměl byste náhodou někdo plánek kolejí v depu Hanušovice přes vytrháním a zbouráním rotundy? Díky :)

Reagovať

Pridať nový komentár