Railnet

BR56 - digitalizácia a zvuk - DOKONČENIE

Digitalizácia LOKO | Daniel Martanovič, 14. 03. 2008 (12279 zhliadnutí)
Pred 5 mesiacmi som v článku opisoval ako do novej BR56 vložiť lokozvukodér. Moje snaženie skončilo úspešne až na tender, kde som plánoval vložiť reproduktor. Prečo mi to trvalo 5 mesiacov? No pravdu povediac trochu som sa bál vytvoriť v tendri dieru. Ale poďme na to po poriadku...
Plánov bolo niekoľko (presne povedané 2) nakoľko miesta v tendri nie je nazvyš, ak tam je aj závažie.
  1. Vyfrézovať do závažia priehlbinku, kde by sa usadil reproduktor.
  2. Závažia sa nechytať, aj tak po zrušení OLOVA v EU sú tie závažia ľahké. Vyvŕtať a vyfrézovať do plastového tendra otvor a vytvoriť nadstavbu na zakrytie trčiaceho reproduktora.
Zvíťazila alternatíva 2, už aj z toho dôvodu, že odľahčiť už ľahké závažie som nechcel. Priznám sa, že ničiť veci mi idú ľahšie ako ich naprávať a teda otvor do plastového tedra som mal asi za 3 minúty vyfrézovaný. Je vhodné neodstrániť všetko umelohmotné uhlie, ale vytvoriť otvor práve len pre reproduktor. Na reproduktor som nakoniec vytvoril z dreveného plátku (ktorý dodáva napr. ARTOL) nadstavbu, ako ukazuje nasledujúci obrázok:


Celé som to zlepil sekundovým lepidlom a vymazal čiernou farbou. Pozor lepidlo davajte len tam kde treba, lebo potom nebude chytať farba. Pred záverečnou úpravou som namoril drevo hnedým liehovým moridlom na drevo.
Ako záverečná úprava bolo vysypanie tendra skutočným uhlím. To je samozrejme nutné upraviť na príslušnú veľkosť rozdrvením (aj palcov - čo sa mladému podarilo aj mi ho.... AU...)

cvč

Keď je uhlie nadrvené stačí dať do pripravenej nadstavby trochu lepidla, nasypať uhlie a kvapkadlom s kvapkou zmáčadla (jar) zakvapkať uhlie podobne ako keď sa štrkujú koľajnice. Pohľad na mokré uhlie:


Po cca 1 hodine už to vyzerá lepšie:


Záverečné foto:


Príjemné odfukovanie po dráhe praje

Váš

DanoM
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasov: 2] -      + 

Pridať nový komentár

zdeno 15.03.2008 08:59:14

to uhli je takove zliate dohromady. ja jsem delal naklady do vagonu tak, ze jsem natrel "neco" lepidlem a strcil do toho uhli a nechal uschnout. to "neco" jsem nejdriv natrel podobnou barvou jako prilepeny material, aby neprosvital podklad. nevyhoda ovsem je, ze to casem poodpada a musi se to delat znova, coz u tve metody opravdu nehrozi :) ahojz

Reagovať

danom 15.03.2008 16:08:19

re:

apropo, fotky su robene hned po zapatlani a po jednej hodine na to. na druhy den to vyzera este lepsie. to tvoje zliate dohromady sa pekne strati. co sa stalo... dano

Reagovať

Pridať nový komentár