Railnet

Art.-Nr. 83300 DKW - Doppelkreuzungsweiche (Nenngröße TT)

Modelovanie | Daniel Martanovič, 04. 04. 2007 (15749 zhliadnutí)
Zatracovaná a chcená. Každý malý modelár po nej túži. Bez DKW niet pravej stanice. Ani ja po 20 rokov záujmu o modelovú železnicu som neunikol. Na mojom vlakodrome som mal dva kúsky. Jezdné vlastnosti nič moc. Väčšie lokomotívy ale problém nemali, tak som ich trpel. Teraz na modulovku som si jednu MUSEL namontovať tiež. Ale premýšlal som ako ju vylepšiť a vymyslel a zrealizoval.

Najskôr som prehľadal trochu ostatný web a na stránke nemeckého TT fóra http://www.tt-board.de/ som našiel jeden odkaz na makača, čo si skutočne s tým polamál hľavu (ale nezlámal) a nakoniec vymenil odliatky jazykov na celé vhode upravené pruty ako má EW2 alebo EW3. Diskusiu si otvoríte na linke tu. Fotky sa Vám zobrazia, až po registrácii.

Ja som sa snažil nájsť (zatiaľ) nejaké iné riešenie - aj preto, že za chrbtom mi pizuká môj junior "Kedy už budeme jazdiť?". Po testoch a meraniach som zistil pre mňa niečo strašné a všetko vysvetľujúce: stredová časť, ak sa nedotýkajú veľmi jazyky koľajnice, je mimo elektrického prúdu. Áno, tam, náš milý Tillig nedal vôbec spojku.


Riešenie nateraz je na základe hesla "TAKE IT EASY" - vložil som pod koľaj mosadzný pliešok zo starého šrotového ZEUKE relé (donedávna ho vyrábal ešte aj Tillig) tak, aby napájal stredovú srdcovku jazykov. Po úprave jazdí aj najmenšia BR89 od Jatt po takejto DKW úplne bezchybne. BR80 má skôr problém s plastovou srdcovkou, ktorú som tam nechal :(, ale aj na ňu raz príde.

Nasledujúce obrázky zobrazujú detail úpravy.

Príjemné jazdenie Vám praje.

Váš

DanoM





[Akt. známka: 0,33 / Počet hlasov: 3] -      + 

Pridať nový komentár

honza 04.04.2007 23:21:02

přilepené

ahoj dano, tvůj příspěvek mi zasvítil trochou naděje. potíží se zastavováním na dkw si užíváme, a to jich máme nemálo. bohužel všechny přilepené. definitivně. při pohledu na tvoje obrázky vidím, korek, možná je to přilepené také. dá se to v přilepeném stavu ještě řešit? celkem klíčová otázka bude: jak se dá oddělat ta středová srdcovka? díky za odpověď.

Reagovať

dano 18.04.2007 10:00:34

re: přilepené

ahoj honzo, áno. ide to riešiť aj v prilepenom stave. ja ich mám tiež prilepené. tá stredová srdcovka sa dá bez akých koľvek problémov vytiahnut nechtami :) alebo malými klieštikmi. najskôr trochu podobrať skrutkovačikom a potom rovno-kolmo hore vytiahnut. keď som ďalej skúmal zastavovanie, tak niektoré dlhé lokomotívy (ako br218) tam zastavujú tiež, ale už z dôvodu plastových srdcoviek - rozteč kolies je presne ako dkw :( takže srdcovky pôjdu podobne ako na ew1 vymeniť. už som sa rozhodol. danom

Reagovať

Pridať nový komentár