Railnet

Držiak pre karty nákladných vozňov s nákladovými listami

Moduly | Daniel Martanovič, 18. 10. 2011 (6173 zhliadnutí)

Je krásne sa pozerať na moduly ako nám to už jazdí. Už to niekde vieme postaviť aj za večer, elektriku máme zjenodušenú, väčšina nôh je univerzálnych (alebo ich nemusíme hľadať), naučili sme sa skoro všetci pokladať koľaje, že už to nie je húsenková dráha to naše modulište.

Čo je navyše už veľmi pekné, že sme sa prestali báť krajinotvorby a už sa to skoro a čoskoro na nových moduloch zelenie a rastie...

Čo je ale nechutné, až odporné, že pokladáme na tie naše krásne moduly karty nákladných vozňov. Ani by mi nevadilo, že to je na krajinu, tá umelina niečo znesie. Ale ako je to nechutné... A stačí tak málo.

Nestojí to skoro nič, nakoľko je to z odpadu a času tak max. 40 minút pri prvom kuse. Potom sa to dá manufakturovať a vložiť na pracovný pás. Poďme na to a jednu sobotu si urobme stavebné stretnutie.


Takto to vyzerá keď je to len tak vložené na module. Blé . Predstavte si, že by to ležalo cez autíčka, alebo cez koľaje.


Odpadový materiál z parapety sa dá občas kúpiť v Baumaxe alebo inom šope. Pri tvorbe držiaku som využil samotnú parapetu, teda zahnutie do tvaru L. Aspoň budem menej lepiť. Šírku držiaku som odvodil z faktu, že na vykládku potrebujem tri priehradky: PRIŠLO, PRACUJE SA, MÁ ODDÍSŤ. Nakoľko musíme simulovať aj čas pobytu vozňa na manipulačnej koľaji. Inak by sme mali hneď ako sa hovorí povysávané, kedy by sme voz poslali najbližším manipulákom preč.


Cirkulár nám urobí najlepšiu službu, pozor na prsty.


Test či sa mi všetko zmestí ako má.


Odpad z odpadu využijem na vyrezanie distančných stĺpikov. Tu si obkreslím výšku z predného krytu.


Rezanie distančných stĺpikov je už ručná práca. Akú hrúbku zloliť? Takú, aby sa vedelo pohodlne uhniezdiť toľko kariet, koľko na danej vykládke bude na jeden krát vozov. A aby sa pohodlne aj vyberali a zastrkovali. Materiál lepím lepidlom nejakým na polystyrén. Najlepšie s označením D4, trochu puchne a zatečie aj do nerovností. Po zatvrdnutí sa dá ľahko orezať.


A takto to vyzerá keď je to hotové. Aby som nemusel veľmi skrutkovať, všeobecne na svojich moduloch používam spôsob vlepených matiek. T.j. len priložím skrutku a elektrickým skrutkovačom to zaskrutkuje aj môj mladý klon.

Tak nech to je na budúce hotové. Teším sa na ďalšie strenutie.

Váš

DanoM

[Akt. známka: 0,11 / Počet hlasov: 9] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár