Railnet

Žilina 2011 - stretnutie TT Modulákov

Čo bolo | Daniel Martanovič, 06. 09. 2011 (16644 zhliadnutí)

Tradične začiatok školského roka oslavujeme s KMŽ Hôrky na stretnutí modulovej železnice veľkosti TT (1:120) - tento rok to bol 5. ročník (dejavu so stretnutím v Kokave n. Rimavicou je len v danom čísle). Tento rok sme odskúšali nové priestory v SOŠ stavebná na Tulipánovej ulici v Žiline. Ako ich aulu, ubytovanie a aj kuchyňu. Všetko skoro pod jednou strechou a tak sme za tohotoročného pekného počasia mohli absolvovať celé stretnutie v papučkách.

Layout

GVD

Vlaky jazdili relativne husto. Pre neodbornú verejnosť zaujímavé. Pre modelára trochu nudné, nakoľko behalo po trati veľa rýchlikov, PN-iek a osobákov. Manipulácia bola okrajová, čo ma veľmi nepotešilo. Zaujímavo bolo riešená úvrať motorového expresu z Rajca do Martinic v Tomášove. Škoda, že Mn nevychádzal zo Žilinky už ráno a nazachádzal až do Martinic a cez úvrať do Rajca. Aj rušnovodič by si prišiel na svoje.


Slovenská časť trate vo farbách ČSD.


Poľská časť s vlakmi z trate ČSD.

Nákladná doprava


Je vidieť, že Patrik je technik. Pekne kreslí. Toto je východisková mapa priemyslu.

 
Z nej sme napísali kartičky pre ND, cca 70. Škoda, že nám chýbala aj analýza vyťaženia trate, tak by sme napísali kartičiek oveľa viac. Po prvej skúške GVD, Patrik ešte cca 20 nákladných vozňov pridal. Takto veľký layout by kľudne zvládol aj 200 vozňov v nákladnej doprave. To by sme sa pohrali.

Fotogaléria

Stretnutie ste mohli tentokrát sledovať aj skoro online cez službu Twitter - http://twitter.com/intent/user?screen_name=Railnet_sk, kde Peťo M priebežne vysielal fotografie.


Zameranie layoutu. V pozadí je žst. Tomášov na nohách.


Okolo 19:00 sme všetci pripravení. Čakáme na kolegov z PL.


Odbočka očakáva vlak zo sst. Žilina smer žst. Rajec.


žst. Martinice ukázali opäť niečo nové - Sklad hnojív, modelovaný z ničoho iného ako z odpadových rúr. Aké poetické .


Prevádzka ku koncu GVD bola hustejšia - všetko sme zvládli.


Medzinárodný rýchlik pred žst. Konská smer do PL.


Násypka materiálu s žst. Rajec je hotová.


Križovanie tratí na PL moduloch. Aj horná trať bola dvojkoľajná.


Len pár PL modulov bolo jednokoľajných. Tie sme mohli vidieť už v Rokytnici 2010.


Martinove Bajky boli ozdobou prevádzky.


Kolega z PL nám predviedol workshop o patine na vozňoch.


Opäť Martin ukázal, že je lepší ako my okolo stojaci a "civiaci" .


Ako to Gabo nazval? Nočný kľud v Tomášove.


Neulievaj sa, ber si.


Aj Veľký Rišo prišiel a priniesol ukázať čo vie...


... toto tiež neviem. .


Prevádzka v plnom prúde.


A že 1000mm nie je dobrých, Jozef. Ako Ti bolo dobre - keď si nemusel podliezať, čo? Úprimne musím povedať, že na jazdenie je 1300mm lepších. Zoro necháme Kokavu na vysokej nohe, ok?


Pn v žst. Bytčica s prácou Riša.


Naše mediálne centrum.


Tak pekne všetko do krabíc...


... a balíme.


A tu sme všetci. Dovidenia.

Tieto a ostatné fotografie nájdete v galérii. Autori fotografií: Boco, Gabo, Harmi.

Stretnutie je za nami, teším na ďalšie - v TT budú Košice, niečo v Bratislave (alebo v okolí), potom sme v Zákupoch (CZ), niektorí v Rokytnici v Orlických horách (CZ) alebo v Kokave nad Rimavicou. Sledujte kalendár akcií.

Váš

DanoM

[Akt. známka: 0,14 / Počet hlasov: 7] -      + 

Pridať nový komentár

ivanl 07.09.2011 10:56:49

Vdaka za medialne centrum.

Ahojte.
Chcem sa podakovat za super napad zo zverejnovanim aktualnych informanii zo stretka.
D
Ivo

Reagovať

tatamaros 07.09.2011 17:42:01

Parádna hračka

len škoda, že viac sa bavili majitelia moduloviek ako diváci, ktorí sme, žiaľ, len očumovali. Aj to zo značne obmedzeného priestoru, takže moduly vo vnútornej časti sa strácali "niekde v diaľke". Ale aj napriek tomu som našiel zopár motívov pre svoju trať a presvedčenie, že modelové koľajisko (hoci aj do oválu) je môjmu srdcu bližšie. Príjemne ma oslovil vozový park, modely motívov z rajčianskej trate a Staropramen v blízkej krčmičke.:) Držím všetkým borcom z Hôrok palce a veľa zdaru do mnohých ďalších rokov.

Reagovať

dano 08.09.2011 08:56:28

Re: Parádna hračka

1/ btw. propozície stretnutí sú väčšinou v dostatočnom predstihu na webe, t.j. podľa mojho osobného názoru nie je problém sa s organizátorom stretnutia dohodnúť na zapojení sa do hry. T.j. skôr ako na stretnutí. Je to spoločné dielo a každý kto sa príde "hrať" by mal niečo priložiť k dielu.

2/ škoda, že ste si nevšimli aj ostatných kolegov z Polska, Košíc, Bojníc, Bratislavy, či Olomouca. Tí všeci sa na tom podieľali. Vďaka Hôrkarom za organizáciu, ale pracovali sme všetci, inak by sa také stretnutie nedalo zabezpečiť.

Reagovať

tatamaros 10.09.2011 15:04:20

Re: Re: Parádna hračka

Nešlo mi ani tak o to, že by sa diváci mali hrať (to by ani technicky nebolo možné). V budúcnosti by - nielen mňa - potešilo trošku sprievodného slova a zopár komentárov, čo sa na layoutoch deje. Vopred oznámiť (net, plagát, apod), že každú celú polhodinu alebo hodinu bude komentovaná ukážka prevádzky, predstavenie modelových klubov, propagácia ich činnosti, a mnoho iných vecí, ktoré by napadli organizátorov alebo ktoré by chceli prezentovať. Mrzelo by ma, keby ste toto brali ako kritiku, ale na takomto podujatí som bol prvý krát a zaskočilo ma, že komunikácia medzi divákmi a modelármi bola len na individuálnej úrovni divák - modelár. Na začiatku každej takejto (pol)hodinovej prezentácie by bolo vhodné privítanie a pripomenutie histórie či klubu alebo podujatia, prípadne pre tých, ktorí pravidelne navštevujú takéto podujatia, informácia o tom, čo sa zmenilo, pridalo a podarilo. Proste dať tomu nejakú pridanú hodnotu, k

Reagovať

MarTTin 14.09.2011 12:56:40

Dovolím si krátce reagovat na předchozí příspěvek .Podobné akce jsou primárně určené pro nás modeláře a za naše peníze. Nejedná se o akci organizovnou pro veřejnost . Pokud se rozhodneme, že je k tomu prostor tak se umožní přístup veřejnosti . Záleží na organizátorovi akce . Já osobně preferuji akce bez účasti veřejnosti , resp. veřejnosti nechat přístup např. na tribuny ale nikdy do haly kolem modulů . Důvodem je hlavně bezpečnost našich modulů a modelů . Je to finančně náročné hobby a návštěvník může z neznalosti způsobit nějakou škodu , nedejbože třeba něco horšího ... Navíc dav diváků a hlavně děti je zdrojem hluku ... A nějaké přivítání, komentáře, apod to je už asi nereálné . To byse musela udělat vyloženě komerční akce, připravit nějaký scénař a od diváků inkasovat vstupné .A to už není o modelaření . Scházíme se takhle několikrát a zarok a chceme si to každý užít a ne se

Reagovať

jano 14.09.2011 18:26:12

poďakovanie

Ďakujem členom našeho klubu KMŽ Hôrky za organizáciu jubilejného piateho TT - výkendu, ĎAKUJEM "hosťujúcim" kolegom zo Slovenska, Polska a Moravy za aktívnu účasť a pomoc pri organizácii stretnutia, ďakujem členom ostatných klubov, ktorí nás prišli pozrieť a zajazdiť si na podľa mňa zaujímavon a peknom layoute. Moje poďakovanie patrí aj vedeniu SOŠ stavebnej na Tulipánovej ulici v Žiline za priestory v ktorých sa stretnutie konalo.
Ďakujem za účasť aj divákom a nadšencom , ktorí sa na nás prišli pozrieť.
Ja osobne som sa "zahral" super.
Ešte raz vďaka a som rád, že mám diagnózu "modulovkár".
J".

Reagovať

Pridať nový komentár