Railnet

Lyzovačka, Zápal stredného ucha a úzkorozchodka

Úzkorozchodky | Daniel Martanovič, 10. 04. 2008 (8118 zhliadnutí)
Vždy som si niečo želal. Skoro vždy sa mi to aj splnilo. Som dieťa štasteny, až na drobnosti :(, ktoré sa odohrávajú keď sa mi želanie splní. Od tejto dovolenky si už nič neželám a už vôbec nie nahlas.

Už si nič neželám.

Vždy som si želal aby som mohol cez dovolenku si dobre oddýchnuť, v posteli, bez otravného okolia. Áno splnilo sa mi to do botky. Manželka so synom každé ráno odchádzali na svah vo výške 3000mnm lyžovať a ja som mohol "oddychovať" v posteli so zápalom stredného ucha s bolesťami, ktoré ma ani po 4 týždňoch ešte neprešli. Už si nič neželám.

Ale aby zase ten čas nebol úplne stratený, predposledný deň dovolenky som sa vybral na miestnu staničku pofotiť niečo pre milovníkov úzkej.

Úzkorozchodná železnica Zell am See - Mittersill

Nebudem písať čo už bolo napísané. Len toľko, že úzka začína v Zell am See na normálne rozchodnej stanici a prebieha vo východno-západnom údolí v národnom parku Vysoké Taury. Zo stanice Zell am See nemám nič, lebo aj napriek "náhodnému" (čítaj - skutočne cielenému) zablúdeniu sa mi "náhodnou" nepodarilo osadenstvo auta presvedčiť o malej zastávke. Tak len WEB linky:
  1. Hlavné stránky tejto železnice
  2. Konferencia o modelovej úzkej

Železničná stanica Uttendorf

Železničná stanica je v poradí asi šestia od Zell am See. Čo sa mne osobne páči, že okolo trate sú továrničky, ktoré majú svoje vlečky. Či už priamo z trate, alebo zo staníc. Žst Uttendorft má teda tiež vlečku. Kúzelné ako sa tým Rakušanom žije...

Príjemnú jarnú - bolo 24.3.2008 - a zasneženú prechádzku.

Váš nepočujúpci

DanoM
[Akt. známka: 0,14 / Počet hlasov: 7] -      + 

Pridať nový komentár

zdeno 10.04.2008 16:47:22

ja cumim, oni tam maji dalkove prestavovane vyhybky ??? ahojz

Reagovať

ondro 14.04.2008 14:20:55

pinzgaubahn

ahoj zdeno a ostatni! nie, maju tam samovraty. inak smola, minula velka povoden im vzala 6km trate a o obnovu sa zatial nepokusali, vraj je strasne draha, lebo treba postavit protipovodnovu hradzu. ona ta trat ide miestami doslova po brehu salzachu. takze dnes je od stanice mittersil po koncovu krimml vylucena kolaj a 6km z nej sa stratilo z povrchu zemskeho. napriek pohnutej historii a neistej buducnosti je v depe tischlerhauser v zell am see fungl nova lokomotiva gmeinder a vo vrutkach vyrabaju nove vozy na vratnu supravu k tejto lokomotive. inak je to rozkosna zeleznicka, dvakrat som sa s nou viezol, dokonca som na nej zazil v roku 1990 nakladny vlak z vozmi na podvalnikoch. bohuzial, z dovodu nezaujmu obb si firmy pozdl trate utreli nos, hoci mali zaujem o navoz materialu zeleznicou. nedovolili im ani vozit nakladne vlaky vo vlastnej rezii. toz ocakavam, ze sa veci nakoniec zvrtnu dobre a do krimmlu sa este niekedy odveziem na oblubenej pinzgaubahn.

Reagovať

stalker 16.04.2008 22:13:11

juj, veru zell am see je pekné miesto na dovolenku. a pekne je tam aj v lete (pár fotiek a postrehov napísal aj kamarát v jednej reporáži: ht tp://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/001560-spomien ky-na-leto-semmering-a-zell-am-see.asp). akurát tou úzkorozchodkou sa mi ešte nepodarilo sa previesť, ale hádam to vyjde nabudúce ;)

Reagovať

Pridať nový komentár