Railnet

Počet zobrazených článkov: 8 (z celkom 8 nájdených)

Úzkorozchodná stanička Mauterndorf

Úzkorozchodky | Daniel Martanovič, 14. 07. 2011 (7875 zhliadnutí)

Ak neviete kam ísť na dovolenku, tam Vám poviem. Predsa na úzku. V Rakúsku je ich ako maku. Toho je tento rok viac ako húb, lebo neprší.

Aj keď fotografie sú zo zimného obdobia, je všetko pekne viditeľné ako má. Nakoľko snehu veľa tohto roku ani nebolo

Pozvánka na úzkorozchodnú zubačku - Schneebergbahn

Úzkorozchodky | Daniel Martanovič, 17. 04. 2009 (11575 zhliadnutí)

Sneh už pomaly opadáva, teploty stúpajú a kto by sa chcel aj tak ísť ochladiť, mám tip. Je to len toť: "Co by kostelníkův syn třikrát kamenem hodil", ako sa hovorí v jednej rozprávke. T.j. od Bratislavy autom cca 1,5h. Mestečko Puchberg am Schneeberg. Kde začína stúpať úzkorozchodná zubačka do výšky 1900 m.n.m. Kto tam raz bol určite sa vráti. Na kopci Schneeberg som bol asi 6x. A určite, ak budem môcť, ešte pôjdem. Jeden z našich výletov bol ako ináč, aj železničiarsky.

Jedna zaujímavá úzkorozchodná železnička

Úzkorozchodky | Marian , 20. 02. 2009 (13712 zhliadnutí)
továreňKde bolo - tam bolo, bola jedna zaujímavá priemyselná úzkorozchodná železnička.
Keďže bola vo firme, ktorá mala výrobu výbušnín a stále nie je jasné nakoľko sú takéto veci prísne stráženým tajomstvom, tak neuvediem kde sa nachádza. Berme to ale ako námet na stavbu koľajiska alebo modulov....

Spomienka na výlet
Úvraťová lesná železnica - Kysuce / Orava

Úzkorozchodky | Daniel Martanovič, 20. 06. 2008 (9627 zhliadnutí)
Áno som Devínčan, skôr Novo Vešťan, alebo pre tých čo poznajú čo to po Chorvátsky z dediny Novo Selo. Keď som sa narodil, práve nás priradili do "veľkej Bratislavy". Betónová Dúbrafka (ako sme jej decká hovorili) ešte nestála a do dediny chodil jeden autobus - tuším linka "D", ale to si nepamätám. A asi preto sa všade jazdilo vlakom. Odhliadnuc od toho, že môj dedo bol železničiar, môj otec bol železničiar a aj ja som chcel byť železničiar. Na stanici v Devínskej Novej Vsi som trávil každú voľnú chvíľu a nosil otcovi v obedári voňajúci obed od našej maminy. A tak nečudo, že som nepoznal iné ako valiace sa rýchliky a ťažké nákladné vlaky s postrkmi vlečúcimi sa hore kopcom do Lamača. Až....

Lyzovačka, Zápal stredného ucha a úzkorozchodka

Úzkorozchodky | Daniel Martanovič, 10. 04. 2008 (8071 zhliadnutí)
Vždy som si niečo želal. Skoro vždy sa mi to aj splnilo. Som dieťa štasteny, až na drobnosti :(, ktoré sa odohrávajú keď sa mi želanie splní. Od tejto dovolenky si už nič neželám a už vôbec nie nahlas.

Najväčšia Slovenká úzkorozchodná parná lokomotíva na najmenšej trati na Slovensku.

Úzkorozchodky | Daniel Martanovič, 26. 08. 2007 (13998 zhliadnutí)
Píšem skoro online, aby som Vám predstavil výlet za pozostatkami Považskej Lesnej Železnici. Keď som si prečítal na web stránke PLZ osud tejto unikátnej časti našej železničnej histórie, ľudovo povedané priam som reval od smútku, čo... bečal som ako malé decko. Nedalo mi to a vybral som sa tam aby som ich aspoň trochu podporil.

Výmena na pomníku...

Úzkorozchodky | Marian , 27. 06. 2007 (14714 zhliadnutí)
V minulých dňoch sa ukončila zaujímavá výmena pomníkovej lokomotívy.

Pár fotiek z Čiernohorskej železnice

Úzkorozchodky | Peter Meszároš, 24. 11. 2004 (8605 zhliadnutí)

V lete sme strávili pár dní v okolí Brezna a k tomu samozrejme patrí návšteva Čiernohorskej železnice.