Railnet

Stretnutie TT Modulov v Modre: Marec 2007
Po viac ako 160 rokoch sa podarilo v Modre postaviť železnicu.

Čo bolo | Daniel Martanovič, 28. 03. 2007 (12413 zhliadnutí)

Tak a máme to zasebou. Bolo to krátke, bolo to krásne, bolo to náročné a všetci sa tešia na nové stretnutie. Tí ktorí neboli môžu ľutovať. Ale pre všetkých prinášame pár postrehov a fotografií....

Prichádzajúcich návštevníkov na dverách telocvične výtal plagát našho stretnutia:


Ale pekne poporiadku. Moduly sme začali navážať v Piatok 23.3.2007 večer. Telocvičňa je menšia ako som si myslel, ale bude dostačujúce pre naše súčasné TT moduly. Asi o 2 hodiny už stáli prvé moduly a už za ďalších 5 minút sa v Jožovej hlave zrodila myšlienka:Nám sa to nezmestí. Pôvodne sme začali stavať podľa tohto nákresu:


A v princípe sme tak aj skončili. Iste trochu sme to upravili aby mal Zoran v Kokave viac miesta a aby sme využili všetky moduly. Možno to aj bolo v tom Xtracku, čo má Jožo zle nekreslené, možno to bolo úplne inak. Ale to je teraz už jedno... Faktom ostáva, že máme 24 metrov prezentovateľnej (zjazdnej) trate s troma stanicami a jednou banskou dráhou.

V sobotu ráno jazdíme z Tomášova do Bane a späť. Pavúk opravuje vyhýbky, Zoran zapája celkovo elektriku. Vonku prší, niekto by bovedal, že až leje. Hneď o 10:00 je jasné, že ľudia sa doma nudia a idú pozrieť - Čo sa to v tom CVČ deje? Príde ich skutočne veľa, až nad naše očakávania. Navečer je Zoran pripravený a jazdí sa z Pavúkova do Zoranoviec (alebo Kokova?). O 18:00 keď odíde posladný sobotnajší návštevník sme úplne zničení.

Nedeľné ráno je priam otrasné - posun času - ešte, že svieti slnko a príjemne. Čo sa prejavilo aj od návštevnosti. Tentoraz ich bolo tak akurát - bol aj vzduch na dýchanie :) Super chlapi, vďaka za pekný víkend.

Apropo, ten vlak do tej Modry skutočne dorazil.... A má zastávku hneď pri vstupnej bráne do mesta.

mestská brána v Modre a vlak, ktorý k nej konečne prišiel

Fotogaléria:

začíname
Dano ide príkladom – nielen kvalitou, ale aj rýchlim postave
zmestí sa nám to do tej telocvične?
návšteva z vesmíru – Zoran a jeho úsilie o dobudovanie Kokav
Pavúkovo už stojí – ale jazdiť poriadne nebude...
aj druhý koniec bude o chvíľu pripojený
v sobotu sa pripojila aj Kokava
sobota bola upršaná a občas telocvičňa praskala vo švíkoch
povzbudiť nás prišli aj spriatelené duše (návšteva z Prievid
pre deti boli pripravené tvorivé dielne
vyrábali sa papierové domčeky
a samozrejme hviezdičkové ihličnaté stromčeky
v Modre sa ľudia divili, prečo toľko detí chodí po meste so
lákadlo pre malé deti – drevená železnica
väčší atakovali železničku od ETS – občas jazdila nebezpečne
chalani z krúžku sa nevedeli nabažiť posunu v bani Jana – mu
záujem verejnosti neutíchal do večera a hodinu po limite sme
nedeľné ráno nás privítalo slnkom a zmenou času
telocvičňa sa začala plniť, ale nápor nebol našťastie taký v
začali sa jazdy podľa grafikonu
nákladný vlak z Pavúkova do Kokavy
posun v bani Jana
MoS (motorový osobný vlak)
nehodový vlak v kameňolome
Hektor v Pavúkove
v nedeľu sme si dopriali aj spoločný obed (v sobotu sme si n
úlovok na stene v reštaurácii
aj v nedeľu mali úspech tvorivé dielne
stále bolo čo vysvetľovať

Pavúkove myšlienkové pochody...

 • Január: plánovanie termínov - nadšenie
 • Február: pevné stanovenie termínu – nadšenie
 • Marec: Jarné prázdniny – malá obava, stihnem čosi urobiť?
 • Marec: Dva týždne pred akciou – nákaza vírusom gramblavosti (odpálenie dekódera)
 • Marec: Týždeň pred akciou - veľký vnútorný nepokoj, čo chytím, to pokazím
 • Piatok: dovolenka – dorábanie zanedbaného (svetlý okamžik postihnutého vírusom – stavba skál do Vraťovho kameňolomu – páčil sa všetkým), poobede návoz materiálu a stavba do 23:00 – úplný útlm a strach z hanby v sobotu
 • Sobota:
  Akcia – nával ľudí od samého rána, zistenie, čo všetko som zasa pozabúdal, totálne nefunkčná vlastná stanica, horúčkovité núdzové oživovanie, zistenie, že som nakazil vírusom aj Joža (odpálil programátor švábov)... - v duchu veľká vďaka ostatným, ktorý sú pripravení, zvládajú seba, svoje moduly a okolie.
  Večerná debata – poznanie skutočnosti a názorov ostatných a možno všetko zlé je na niečo dobré, možno tento pokus nie je márny, možno to má zmysel, možno sa aj polepším, možno... – v duchu slabé pookriatie.
 • Nedeľa:
  Slnečné ráno, ťažké vstávanie, ale inak... pohoda a kľud, aj verejnosti pomenej, kladné ohlasy prevládajú. Asi to malo zmysel. Zo zlého sa poučiť, dobré robiť ďalej. Skvelá partia – chýba nám čosi?
 • Pondelok:
  Vďaka za každé ráno... a hlavne za Danove zhrnutie a poďakovanie všetkým, asi som to mal urobiť ja, ale lepšie by som to nedokázal, takže Ďakujem Vám všetkým, ste skvelí.

A čo ďalej?

Najbližšie sa stretneme opäť v našom chladiarenskom vagóne na pravidelnom už 9. Celoslovenskom zraz historických železničných vozidiel, ktoré sa bude tento rok konať mimoriadne posunuté na 16.6.2007. Tešíme sa na Vás na Rendézi (Bratislava Východné). Bližšie informácie zíkate na stránkach usporiadateľov: Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava Východ a Múzejno-dokumentačné centrum - Bratislava

Váš

DanoM
[Akt. známka: 0,33 / Počet hlasov: 3] -      + 

Pridať nový komentár

zoro 28.03.2007 23:42:28

dakujem

nazdar chalani ! chcel by som takisto podakovat kazdemu, kto sa pricinil, aby uzrela svetlo sveta tato carovna akcia. moj dojem po nej je, ze asi robime nieco zmyselne, co vyvolava spokojnost a usmev na tvari nielen nam, ale aj povzbudzujucej verejnosti. skoda len toho obmedzeneho casu prezentacie, lebo sme to pomaly museli skor zbalit, ako sme to stihli nainstalovat do plnej krasy ! pri pozitivnom pohlade na vec, verim narastajucej uspesnosti dalsich akcii v pripade naseho prirodzeneho zdokonalovania sa v kazdom smere. bye zoro

Reagovať

patrik kotula 29.03.2007 08:56:48

pekna akcia

ahojte, pozdravujem s prahy. pekna akcia, pekne fotky... dufam, ze v septemri spojime nasu trat zilinka - rajec s vasou. priestoru na to v telocvicni bude. zilinka je jednokolajna priebezna stanica /zdrobnenina ziliny/ s odbockou na rajec. patrik

Reagovať

Pridať nový komentár