Railnet

4. stretnutie bratislavských modulov - stavebné stretnutie

Akcie | Daniel Martanovič, 09. 08. 2006 (11383 zhliadnutí)

Prvé stavebné stretnutie modulistov z Bratislavy sa konalo za účelom skvalitniť a doplniť naše moduly. Hlavný cieľ bol vytvorenie 180 stupňového oblúku na otočenie sa vo vagóne, v ktorom sa chceme prezentovať na tohtoročnom Rendézi. Stretnutie prebehlo cez výkend 21.7. až 23.7.2006 u Joža.

Plánované bolo v priestoroch depa BRKS (dnes už bývaleho - presťahovali sa do lepšieho), ale ruku na srdce - nešlo to upratať a aj sme sa snažili :) A tak sme sa vybrali k Jožovi. Náhoda či osud?

  1. Jožo implementuje ERP u jedného zákazníka, u ktorého našiel zaujímavý materiál na moduly.
  2. Stretnutie bolo u Joža na Rendézi a robili sme moduly pre prezentáciu na Rendézi.

No a tak sme blízko (aj keď o 200m ďalej ako sme zamýšľali) depa na Rendézi z novo objaveného materiálu, práve narezaného a zaplateného - lepili moduly. O čo ide? Ide o tvrdený polystyrénový materiál, ktorý má z dvoch strán nalepenú tvrdú hladkú plochu z PVC matiálu.
 

Ako som už písal, dosky na moduly boli vyrezané na rezacom stroji priamo u predajcu a my sme ich len trochu "doladili". Následne boli prilepené čelá modulu. Po zachnutí boli na základe šablóny nalepené korkové podložia a koľajnice. Súčasný stav vyzerá takto (samozrejmä Pavúkova precíznosť):
 


Osobne si myslím, že toto je alternatíva k drevenej verzii modulu. Je to ľahšie ako drevo, piluje sa to ľahko, lepí sa to dobre a kto nemá prístup k truhlárovi je toto možnosť ako sa pridať.

Medzi ďalšie zaujímavé materiály môžem uviesť parapetnú dosku predávanú v Baumaxe. Predáva sa pod označením DEEPLAST. Jeden meter stojí okolo 300,- SKK. Čo nie je úplne najlacnejší materiál, ale zase toho toľko netreba. Keď budete mať štastie dá sa vybrať niečo v Baumaxe aj z odpadu a potom to je len za 30,-SKK. Ide tiež pravdepodobne o polystyrén hrubý 5mm potiahnutý PVC škrupinou. Ľahko sa reže a lepí. S obľubou ho používam na všetko - držiaky ovládačov DCC, ovládanie vyhýbok, uchytenie kotektorov. Skúste.

Čo bolo ďalej?

  1. zaštrkovávali sme časť koľají
  2. vyskúšali Jožovu flokovačku
  3. nalepili na 6 modulov preglejkové bočnice.
  4. Peter Meszároš farbil HO pražce. Tá pištolka s kompresorom je skutočne šikovná vecička - asi napíšem Ježiškovi.

Fotodokumentácia k stretnutiu ako dôkaz, že sme sa nenudili a skutočne si to užili, je v galérii. Ospravedľňujem sa za kvalitu fotiek, ale boli sme tak zabratí do práce, že jedinú dokumentáciu vykonal náš nový spoluvláčikár Peter Fábry svojou digitálnou kamerou.

[Akt. známka: 0,20 / Počet hlasov: 5] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár