Railnet

Úprava BR86 na 455.2 + digitalizácia

Digitalizácia LOKO | Daniel Martanovič, 04. 06. 2006 (16305 zhliadnutí)
Podľa môjho názoru je BR86 veľmi pekná lokomotíva. Už dlhší čas som koketoval s myšlienkou ako túto staručkú BTTB paru omladiť. Chcelo to - remotorizovať, natrieť na čierno, vymeniť svetlá za biele SMD LED, vložiť DCC dekóder, upraviť kasňu. Aj keď úprava už dosiahla svoj cieľ pred niekoľkými mesiacmi, fotoseriál ako na to je tu pre Vás až dnes. Nič to, veď naše vláčekovanie nie je na rýchle hranie, ale pre niekorých na celoživotné hranie :) Bavte sa....
Presne povedané tieto lokomotívy mám dve. Jedna bola v prevedení DR a druhá OBB. Úprava oboch prebiehala súčasne, len OBB verzia bola jednoduchšia, lebo už má čierny pojazd a kolá.

Pôvodná BR86.

Pohľad do vnútra.

Črevá všetky von.

Zostavený nový motor a hriadeľ. Zoznam súčiastok nájdete v článku o remotorizácii T435. Dobrá správa, záhadné červené koliesko je tentokrát čierne - ale rovnako veľké ako červené - a je obsiahnuté v novej BR81.

Nová kapota:
  1. Prehrievač preč. Namiesto neho je v predu "plech" z papiera. -> Takto som už kúpil na burze :)
  2. A nové okno. "Sklo" v ňom je z obalu CD. -> Sklo som vymyslel ja :))

A hotová, načiernený pojazd, ešte bez osvetlenia.

OBB verzia v šatše ČSD s SMD LED svetlami. Apropo, sú aj v zadu, ale nie SMD. Trochu upravené normálne biele LED.

Pohľad z hora. Držiak na pôvodnú žiarovku slúže ako letovacie očko.

Detail na SMD LED.

Detail na DCC dekóder a biele zadné LED. Ide o normálnu LED-ku, ktorej som trochu pomohol. A to urobil som jej pilníčkom taký malý sosáčik, aby sa zmestila do otvoru pre svetlo. Takáto LED v čase vzniku tejto úpravy nebola na sklade - len červená a žltá. Ale, ako by povedal klasik... Aké jednoduché. Pilník a je to.

Čo na záver? Nezabudnite natrieť hustou čiernou farbou v zadu všeky LED aby nepresvitalo svetlo. Svetlomety je pekné "vytrieť" bielou farbou. Nič sa nebojte LED má dostatočný výkon a presvieti náter.

Pekné prerábanie Vám praje

Váš

DanoM

A, aby som nezabudol. Veľmi precízne preletujte všeky kontakty, aj tie čo idú priamo ku kolesám. Tá OBB sa kúsala, poskakovala ako splašený kôň. Teraz si pradie ako mačička.
[Akt. známka: 1,38 / Počet hlasov: 8] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár