Railnet

Komentáre

k článku: Hodiny do stanice

zo dňa 09.01.2018, autor článku: Zdeno Janeček

harmi 14.01.2018 11:42:18

1. ak sa nemylim, tak lokonet hodiny funguju len na vyziadanie, to znamena, ze musi najprv existovat ziadost z hodin do centraly, nech posle aktualny cas (podobne ako sa synchronizuje napr. vase windows pc, normalne ide samotne, obcas sa opyta synchronizacneho servra time.windows.com, ci je naozaj tolko hodin, kolko predpoklada). To na caste zastavovanie a zmeny rychlosti vhodne nie je.
2. pokial nie je instalovany len centralny BigBen, za ktorym treba krutit krkom, tak su hodiny umiestnene obvykle po obvode miestnosti na stenach. Tam loconet obvykle netahame. Loconet 6-zilovy kabel je pomerne lahky a tvrdy na to, aby kludne lezal na zemi pozdlz steny rovno bez dodatocneho upevnenia. Tenky okruhly 2-zilovy kabel je naopak pomerne tazky a makky, aby lezal tak ako ho polozime.
3. ma zmysel spojit hodiny s niecim dalsim, nech netahame samostatne kable minimalne do stanic. Tie 3-4 nastenne hodiny v miestnosti v najhorsom aj najkablujeme.

Takze hodiny maju nestale dostavat informacie z hodinovej ustredne, autonomnost je vlastne neziaduca. Treba minimalne dva druhy hodin - velky typ pre nastenu montaz a druhy mensi pre stanice. Preto za najefektivnejsie riesenie povazujem nastenne hodiny po obvode miestnosti (velke analogy alebo velke digitaly, ci uz drotove alebo bezdrotove) a male digitaly do stanic (drotove tahane s rozvodom telefonov alebo bezdrotove).

ph,

Reakcia na komentár

V rámci komentárov nemožno používať HTML tagy.

Pre vloženie tučného textu, hyperlinku alebo e-mailovej adresy využite nasledujúce značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]meno@domena.sk[/email]

Zobraziť článok Hodiny do stanice