Railnet

Príbeh jednej rieky v žst. Tomášov

Modelovanie | Daniel Martanovič, 03. 06. 2012 (6601 zhliadnutí)

Nemám rád dvojrozmerné modely. T.j. keď modelujem krajinu, rád vidím, že je niečo vyššie alebo nižšie ako základňa. Preto je dobré, ak cez krajinu tečie rieka. Nielen, že je to pekné, ale aj zaujímavé. V žst. Tomášov mám hneď dve rieky a jeden podjazd pre autá. Čiže každý 1m je niečo v zápornej nivelite. Asi som posadnutý. 

Tento foto návod je o tom, ako urobiť rýchlo a (podľa mňa) pekne zaústenie rieky popod koľaje.

Asi si už nikto nepamätá na rok 2006, kedy sme prvý krát prezentovali naše moduly. Najskôr neverejne, potom verejne vo vagóne na Rendézi.

 
Vŕtanie tunelu popod koľaje. Keď už, tak nech je to "durch".


Posledný stav zaústenia riečky popod koľaje po všetkých úpravách na žst. Tomášov za posledných 6 rokov.
Pri riešení tvorby krajiny je plánovanie viac ako dôležitejšie. Som toho názoru, že koľaje idú ľahšie vytrhať ako olupovať už hotovú krajinu.
Na tomto obrázku premýšľam, ako to bude vyzerať. Posledná idea pred realizáciou: Vpusť bude z kameňa s betónovým vencom. V pravo vpuste bude plošina na čistenie vpuste, z ktorej pôjde hore vpravo cestička.


Prilepenie podklady pre cestičku.


Skúška nahrubo vyrezaných plastových dielov - Auhagen 42649.


Z dosky HPS hrubej 2mm som vyrezal "betónové vence".


Na tomto obrázku je stavba osadená do krajiny. Natretá farbami Revel. Okolitý polystyrén je ako obyčajne namaľovaný hnedou akrylátovou farbou 0610 KOH-I-NOOR. V princípe toto je hotový podklad pre nalepenie foliáže Modellscene.

 
Papierové šablóny, podľa ktorých vystrihnem foliáže.


Lepenie foliáží sme si vysvetľovali v minulých dieloch seriálu Nebojím sa krajiny. Postup v tomto prípade bol úplne identický.


Doplnenie stromov (opäť Modellscene) výrazne zvýši vzhľad a plastickosť krajiny. Na dno riečky pred zdrž ešte je potrebné nahádzať nejaký "bordel", štrk, trávy. Pred konečným naliatím modelovej vody mi ostáva doriešiť ako vytvoriť mreže na rúry.

Pekné modelovanie a teším sa na Vás v Kokave.

Váš

DanoM

[Akt. známka: 0,22 / Počet hlasov: 9] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár