Railnet

Staviam stanicu pre modulové kolajisko v TT

Moduly | Daniel Martanovič, 24. 09. 2007 (16282 zhliadnutí)
Je to presne 5 rokov a 17 dní, čo Jozef Kiss uverejnil svoje zámery o stavbe stanice pre moduly HO zvučne pomenovanej JOZEFOV. A práve dnes ja Dano Martanovič robím to isté v duchu podobnom - aby som vyvolal diskusiu. Rozdiel je v tom, že už nie nad layoutom stanice tá sa pomerne dlho ustaľovala a až predminulý víkend na mini stavebnom stretnutí sa uzavrela. Diskusiu by som rád vyvolal na tému priemysel. Teda čo by taká stanička mohla a mala obsluhovať.
Prečo Tomašov? Veď Tomašov pri Bratislave ani železnicu nemá, nie to ešte stanicu? Ale po vzore Jožo - Jozefov, Tomáš (môj mladý) - Tomašov je to OK, veď ani stanica nie je podľa skutočnosti.

Celá genéza stanice začala už asi pred 3 rokmi, keď som sa rozhodol pre modulovku. Vtedy som si povedal, že 4 moduly mi budú stačiť. Na dvoch oblúkových som plánoval postaviť nakládku dreva štátnych lesov ČSSR a na druhej staničku, malú koncovú staničku s možnosťami posunu a teda vyhrania sa.

Vývoj ...

Final verzia

Schéma stavadla

Záverečná stavba

Prebehla na mini stavebnom stretnutí v sobotu 8.9.2007, kde Jožo vykonal posledné zmeny layoutu (až do poslednej finálnej podoby) - vždy je na vine :) Vďaka Jozef. Miesto prísažne prehlasujem, že Layout sa už nebude meniť. Každý musí byť spokojní - máte odbočnú stanicu.

Čo ďalej?

  1. No predsa elektriku (tú musím do stretnutia modulovej železnice v Hôrkach stihnúť - ako pozvaný hosť bude stáť a padať celá doprava práve na mne a žst. Tomášove)
  2. Krajinku. ľahko sa napíše. Pred tým Vás všetkých prosím o diskusiu na tému priemysel v žst. Tomašov. Čo by tam mohlo byť a čo nie. Návrh je nasledovný:


Áno, plánujem cukrovar. Ale chýba mi tam, napríklad sklad so spešinou alebo pošta? Alebo to môže byť priamo pri staničnej budove na koľaji 6? T.j. bez rampy, len tak mimo koľaje a museli by vždy ísť pre zásielky vozíkom, čo by nevadilo, nie?

Ďakujem Vám za Váš názor.

Váš

DanoM
[Akt. známka: 1,20 / Počet hlasov: 5] -      + 

Pridať nový komentár

vraťo 24.09.2007 16:54:45

cukrovar

ahoj dano, ja som za cukrovar. mas tam vyuzitie na cely nakladny voznovy park - otvorene vozne (dovoz uhlia, repy...), kryte vozne (odvoz produktov), cisterny, dokonca v sezone mozes na plosinovom vozni doviest buldozer alebo bager. mozes pouzivat 2-oj aj 4-osove vozne, na posun rosnicku alebo malu paru... proste idealny priemysel. vapenec mozeme tazit v lome, uhlie v bani, repu dovazat z pavukoviec a produkciu odvazat do kokavy. a postu ci sklad spesnin mozes dat na kolaj 4a. prajem vela zabavy. vrato

Reagovať

tibor 24.09.2007 17:21:39

tomašov

ahoj,veľmi,veľmi pekná stanica.na posun ideálna.len sa mi zdajú staničné koľaje dosť krátke.budeš to niekedy predlžovať.p.s.mohol by si mi požičať joža.nech ma poženie s jozefovom do skorého dokončenia.

Reagovať

zoro 25.09.2007 07:44:12

máš to pekne vymyslené s tým priemyslom. tiež sa mi to pozdáva. dokonca to bude korešpondovať s ostatnými (postavenými) stanicami. okrem vzťahov, ktoré uviedol vraťo, dopĺňam : 1. môže sa u teba nakladať guľatina a voziť do kokavy 2. z kokavy naspäť môžeš dostávať odrezky alebo piliny na kúrenie v cukrovare, prepravné bedničky a palety na expedíciu cukru, prípadne nejaký nábytok 3. cukor od teba sa môže rozviesť manipulákom do každej stanice v layoute bye zoro

Reagovať

tibor 25.09.2007 11:28:20

mohol by tam byť radšej liehovar.

Reagovať

pavuk 25.09.2007 14:09:56

liehovar

to sa nevylučuje, to môže byť ďalším priemyselným podnikom, liehovary vyrábajú lieh z melasy, ktorá je vedlajším produktom cukrovaru.

Reagovať

Pridať nový komentár