Railnet

Počet zobrazených článkov: 5 (z celkom 5 nájdených)

Pracovný vlak - Oprava tunelov
námet na model, na ktorý si trúfnem aj ja

(Daniel Martanovič, Rôzne stroje, 15.09.2008)

Hneď za druhým rohom domu mojich rodičov je železničná stanica Bratislava - Lamač. Táto malá stanička so šiestimi koľajami a napájačkou trakčného vedenia nie je ničím výnimočná. Okrem toho, že tu je dislokovaný pracovný vlak servisnej čaty tunelov.

T.j. nechajte sa inšpirovať krátkou fotozastávkou....


Zauhľovacie zariadenie Teudloff
(Daniel Martanovič, Rôzne stroje, 29.04.2008)
v priestroch Múzejno dokumentačného centra v Bratislava Východné (Rendéz) už stojí. Ako horúca fotografia len u nás...

Uholné sklady a nakladač T 174
(Marian , Rôzne stroje, 25.12.2007)
T 174Tradičný obraz väčších staníc donedávna dotvárali uholné sklady. Aj vo veľkých mestách sa bežne vykurovalo lokálne uhlím a napríklad železničiari mali do ukončenia prevádzky parných lokomotív nárok na deputátne uhlie (deputát - odmena v naturáliach). Dnes, keď lokálne vykurovanie uhlím pomaly zaniká uholné sklady zanikajú tiež. Je ich čím ďalej menej a stretnúť v niektorých oblastiach nákladné auto s uhlím je výnimočné. No nič nám nebráni vyrobiť si takýto sklad ako model.

Hľadanie buldozéra...
(Marian , Rôzne stroje, 19.12.2006)

Tak, ako na iných stavbách (socializmu), ani na stavbe železnice po druhej svetovej vojne nesmeli chýbať buldozéry. Asi najrozšírenejším bol Stalinec.


Drezina Tatra
(Jozef Kiss, Rôzne stroje, 10.03.2004)

Načrel som hlboko do svojho fotoarchívu a vylovil som pár obrázkov. Kvôli detailom som obrázky nechal schválne veľké, buďte trpezliví pri načítaní stránky