Railnet

Počet zobrazených článkov: 7 (z celkom 7 nájdených)

Kráľovstvo železníc Praha
(Erik Drazdak, Koľajiská, 13.09.2010)

Posledný augustový víkend som sa vybral s rodinkou na predĺžený víkend do Prahy. A keďže sme mali z časti nepriaznivé počasie, tak som sa so synátorom vybral na návštevu do Kráľovsta železníc.


Na návšteve v Pezinku
(Marian , Koľajiská, 06.03.2009)
kolajiskoKedysi dávno, keď som ešte chodil v Pezinku do základnej školy, v mojom okolí sa nachádzali asi štyria rovnako postihnutý TT-čkom, ako ja. Navzájom sme si menili a odpredávali modely, alebo sme sa dohodli a ktosi z nás zašiel do Bratislavy na „hromadný“ nákup modelov pre nás všetkých. Teraz, keď občas zavítam do môjho (takmer rodiska) sa veľmi rád zastavím u spolumodelára, ktorému to nadšenie pre TT vydržalo rovnako, ako mne dodnes.

Tvarované murivo
(Marian , Koľajiská, 14.05.2006)

Pri stavbe krajiny na modelovom (modulovom) koľajisku občas potrebujeme murivo, alebo cestu urobiť do oblúku.


Ako sa stávam modelárom ...
(Daniel Martanovič, Koľajiská, 28.09.2004)

Alebo voľné pokračovanie toho ako som sa nestal modelárom, či som sa z toho poučil a čo z toho bude asi ďalej.

Celé to vypuklo znova, keď mi manželka kúpila na narodeniny TT starter set. Mysliac si, že asi nebudem chodiť do krčmy ... ako keby som aj chodil :) A práve naopak ...


O tom, ako sa moj syn (ne)stáva modelárom
(Daniel Martanovič, Koľajiská, 05.05.2004)

Môj syn bude mať 2 roky a začína byť postihnutý rovnako ako ja. Joj ten sa mi ale podobá:) Na dalších pár fotografiách Vám chcem ukázať ako sa dajú stavať vláčiky aj z drevených častí, ktoré dostanete napríklad v T..... (žiadna reklama).


Ako som sa nestal modelárom (1)
(Daniel Martanovič, Koľajiská, 26.04.2004)

Takže, keď som mal asi 6 rokov, dostal som v papierovej modrej krabici BTTB starter set s jednou umelohmotnou elektrickou lokomotívou s umelohmotnými zberačmi a troma vozňami. Bola to celkom >cool< hračka. Počas nasledujúcich rokov som postavil všeličo na ploche 140x80cm teda na ploche, ktorá sa mi zmestila pod posteľ. A to všeličo ma prenasleduje až do dnes. Teda, nech som sa snažil v minulosti ako som chcel, vždy to nebolo to čo som chcel.


Reportáž o modelovom koľajisku
(Jozef Kiss, Koľajiská, 05.04.2003)

Bol som na návšteve u jedného modelára a videl som veci veľmi zaujímavé. Jeho heslom bolo: Všetko okrem koľajníc, kolies a motorčekov som si vyrobil sám. obrázky